Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Schola dziecięca

Rozbrzmiewały nutki Dawidowe kiedy to w majową sobotę podpatrywaliśmy, a raczej podsłuchiwaliśmy próbę scholi dziecięcej w naszej parafii...

Schola dziecięca przy parafii Nawiedzenia NMP w Juszczynie istnieje i działa od 2018 roku. Tworzą ją dzieci z klas III, IV i V Szkoły Podstawowej.

Opiekę duchową nad wspólnotą scholi sprawuje ksiądz proboszcz Andrzej Zawada, a jej koordynatorem jest pan Dawid Jurasz – nasz parafialny organista, absolwent Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia, obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie.

Grupa swoim śpiewem uświetniła nam już między innymi Eucharystię w czasie Świąt Bożego Narodzenia; mogliśmy ich usłyszeć także w repertuarze Wielkopostnym, nawet części stałe po łacinie to niebagatela wyzwanie, z którym dzieci świetnie sobie poradziły. Pan Dawid dobiera utwory w taki sposób, by odpowiadały danemu okresowi liturgicznemu, a tym samym, ubogacały uroczystości kościelne.

Zosia, Julia, Roksana, Wiktoria, Dominika, Helenka, Weronika, Paulina, Milena, Natalka, Karolina, to zapewne tylko część naszej scholi. Ufamy, że skład tej wyjątkowej grupy wielbiącej Boga śpiewem będzie się powiększał, a talenty i umiejętności dzieci  rozwiną się pod okiem pana Dawida i księdza proboszcza, którzy wielką troską otoczyli dzieci. My zaś mamy nadzieję, że jeszcze nie jedną uroczystość uświetnicie nam swoją obecnością, śpiewem i muzyką, przyczyniając się do pełniejszego przeżycia Mszy świętych, a tym samym, do piękniejszego uwielbienia Boga.

Jeżeli tylko masz w sercu pragnienie, aby z radością śpiewać Panu i dołączyć do grupy radosnych dzieci, ucząc się przy tym pracy w grupie i otwartości na drugiego człowieka – zapraszamy serdecznie i czekamy na każdego!. Warto w taki sposób spędzić sobotnie przedpołudnia i zyskać naprawdę wiele, bowiem, jak mawiali święci, „kto śpiewa, dwa razy się modli”. A dobre chęci i zapał dzieci zawsze nagrodzone przez księdza proboszcza słodką niespodzianką.

PRÓBY W KAŻDĄ SOBOTĘ O GODZ. 10.00!

Niech Bóg błogosławi temu dziełu a przyzywany w pieśniach Duch Święty niech opromienia drogi  wzrastania dzieci. Panu Dawidowi, który służy swoim talentem, z serca dziękujemy w imieniu rodziców i całej parafii.

Tak wyglądają scholkowe spotkania...

Schola dziecięca

Utworzono dnia 18.07.2019, 11:35

Top Hit | Codzienna dawka Słowa Bożego

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny