POŻEGNANIE KSIĘŻY

Utworzono dnia 19.08.2020

„Tam, gdzie Was Bóg posiał, trzeba umieć zakwitnąć”. /św. Franciszek Salezy/
W obecnych czasach Kościołowi potrzebna jest szczególna pomoc. Arcybiskup Angelo Amato, do niedawna Prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, szukając ratunku dla dzisiejszego Kościoła przypomniał widzenie-sen, jakie w roku 1862 miał święty Jan Bosko. Sny ksiedza Bosko, których zanotowano liczbę 150 noszą na sobie znamię nadprzyrodzoności, proroctwa; znajdując przy tym swoje wypełnienie. W śnie „O dwóch kolumnach” ksiądz Bosko widział wspaniały okręt na wzburzonym morzu, którego chciały zniszczyć inne, dobrze uzbrojone okręty. Tym wspaniałym okrętem jest Kościół żeglujący wśród licznych niebezpieczeństw i narażony na różne ataki. Nagle pośród fal pojawiły się dwie bardzo wysokie kolumny. Na szczycie jednej stał posąg Matki Bożej z napisem Auxilium christianorum - Wspomożenie Wiernych. Na drugiej kolumnie znajdowała się wielka Hostia i napis: Salus credentium - Zbawienie wierzących. Okręt został zakotwiczony o te dwie kolumny i przetrwał, wrogie siły rozbiły się i zatonęły. Ksiądz Bosko wytłumaczył, że te dwie kolumny, które nigdy nie pozwolą zatopić statku Kościoła Świętego to cześć oddawana Eucharystii i Matce Najświętszej.
Czcigodni Kapłani.
Dziękujemy Wam za posługę w naszej parafii. Za to, że na tych dwóch filarach budowaliście przez te kilka lat Waszego posługiwania fundamenty naszej wiary. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Księdza Proboszcza Andrzeja Zawady za rozwijanie i pielęgnowanie kultu maryjnego; za wprowadzenie Nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca, wprowadzenie dodatkowych adoracji Najświętszego Sakramentu, poświęcenie Figury Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. My, rodzice, szczególnie dziękujemy za powołanie do życia Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci. Księdzu Wikariuszowi Andrzejowi Bojdzie dziękujemy za głoszone niestrudzenie słowo Boże w „niedzielnych refleksjach”, katechizację naszych dzieci oraz pokorną i zarazem szlachetną służbę wikariusza parafii.
Wzywajmy orędownictwa Maryi i uciekajmy się do Niej tutaj i w nowych miejscach, dokąd Was Opatrzność Boża posyła. Ona nas obroni i zachowa w świętej wierze – jak to już wielokrotnie uczyniła w historii Kościoła. A gdy Was przytłoczy nadmiar obowiązków i po ludzku braknie sił, niech Wasza myśl biegnie do Matki, gdzie każdego dnia sprawowana jest u stóp Tronu Jasnogórskiego msza święta wieczysta w Waszych intencjach oraz do Juszczyny – do Matki Bożej Nawiedzającej, gdzie dożywotnio modlą się za Was grupy Margaretek. Nic piękniejszego nie możemy ofiarować.
Dziękujemy Ci, Księże Proboszczu, za podarowane Relikwie: bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Hanny Chrzanowskiej, bł. Celiny Borzęckiej oraz św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego.
Dołączą one do podarowanych niedawno przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Relikwii naszego ukochanego św. Jana Pawła II. Nasza świątynia i my sami staliśmy się bogatsi - mamy więcej wstawienników u Boga. Podążajmy za świętymi, bo oni już dotarli do celu.
Św. Franciszek Salezy powiedział: „Tam, gdzie was Bóg posiał, trzeba umieć zakwitnąć”.
Życzymy Wam nieprzeciętnych owoców posługiwania. Niech na tym kolejnym odcinku drogi wspiera Was Maryja, Matka naszego Pana i Matka nasza - Ta, która przewodzi w Pielgrzymce Wiary, niech wyprasza Wam u Syna potrzebne łaski do wypełnienia tej zaszczytnej posługi, jaką jest kapłaństwo.

Szczęść Wam Boże.

POŻEGNANIE KSIĘŻY