Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - NOWY ROK

1 I 2023

I. OGŁOSZENIA:

Kościół chce, abyśmy nowy rok rozpoczynali pod czujną i czułą zarazem opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W swojej odwiecznej opatrzności Bóg zaplanował, że Jego miłość i błogosławieństwo spływa na nas także przez innych ludzi. Iluż z nich, spośród tych, których będziemy spotykać w tym roku, będzie dla nas takim właśnie znakiem Bożej miłości i błogosławieństwa. Szczególne jest tu jednak pośrednictwo Maryi. Przez Nią - Bożą Rodzicielkę, a zarazem i naszą Matkę - Bóg ogarnia miłością cały ten świat. Ona sama - pełna łaski i Bożego błogosławieństwa, wyniesiona do chwały nieba - nie przestaje być naszą Matką, która czuwa i wyprasza moc Bożego błogosławieństwa.

Dziś Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

I. OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:

- poniedziałek 2 I - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

- W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od poniedziałku do środy - pół gdziny przed Mszą Świętą. W czwartek od 17.00 i okazja do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

- piątek 6 I - uroczystość Objawienia Pańskiego - Msze w porządku niedzielnym. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom - składka przeznaczona jest na cele misyjne.

To także 9. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej ks. bpa Romana Pindla - modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.

Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nie będzie odwiedzin chorych w domach. Do chorych udam się w lutym.

- sobota 7 I - po Mszy Świętej nabożeństwo I sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

- niedziela 8 I - święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Rodzinom, które troszczyły się o czystość i porządek naszej świątyni składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

 

HARMONOGRAM WIZYTY KOLĘDOWEJ

  7.01.2023 - godz. 8.30 Foja 235 - Syc 259.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 XII 2022

I. OGŁOSZENIA:

Żyjemy w świecie, gdzie doświadczamy ludzkich słabości, napotykamy na zachowania będące przejawem braku mądrości. Żyjemy w świecie, w którym wciąż brakuje nam czasu, aby zaangażowanie zawodowe i pozostałe obowiązki pogodzić z modlitwą i odpowiedzialnością za rodzinę. Żyjemy w świecie, gdzie chęć posiadania i znaczenia wydaje się być jedynym celem podejmowanych zadań. Żyjemy w świecie, gdzie brak nadziei na jutro paraliżuje wiele dobrych działań i zniechęca do ich realizacji. Tymczasem mądrość (ta uosobiona!) jest na wyciągnięcie ręki: Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami. Takie jest orędzie dzisiejszego dnia. To nie jest demagogia; to nie są tylko piękne i puste hasła, ale rzeczywistość. Uwierzmy temu i przyjmijmy treść tego orędzia na serio. Ono rozbrzmiewa już od ponad dwudziestu wieków i pokazuje bardzo wyraźnie, że dla wszystkich niebo jest otwarte, również dla tych, którzy uważają i wierzą, że przed nimi zaniknęło ono swoje bramy. Dzień Bożego Narodzenia, czas wpatrywania się w otwarte niebo i odkrywania prawdy, że wiara w Nowonarodzonego jest źródłem wolności, siłą prawdy i znakiem autentycznej miłości.

 

I. OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:

- poniedziałek 26 XII - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

- wtorek 27 XII - święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

- środa 28 XII - święto św. Młodzianków, męczenników.

- piątek 30 XII - święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

- sobota 31 XII - ostatni dzień starego roku. Msza Święta z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym o godz. 16.00. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

- niedziela 1 I - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

Rodzinom, które troszczyły się o czystość i porządek naszej świątyni składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

Bóg zapłać ofiarodawcom choinek, wszystkim, którzy pięknie udekorowali kościół na czas świąteczny, harcerzom i osobom zatroskanym, by w naszych domach mogło zabłysnąć Betlejemskie Światło Pokoju.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do piękna Liturgii Mszy Świętej Pasterskiej w Noc Bożego Narodzenia: panu Kościelnemu, panu Organiście i Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Serdecznie dziękuję za wszelkie złożone ofiary, za pomoc i życzliwość - ofiarodawców i ich rodziny, w modlitwie, polecam Bożej Dziecinie i Jego Matce.

 

 

Top Hit | Codzienna dawka Słowa Bożego

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny