Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

25 VII 2021

I. OGŁOSZENIA:

Bóg każdemu z nas dał tyle, że możemy innych uszczęśliwiać. Każdy został stworzony dla miłości, a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest takim dawaniem, które nie zubaża, lecz ubogaca. Potrzebujemy innych także dlatego, że tak wiele możemy dla nich uczynić... Rozmnożenie chleba przez Jezusa - to widzialny znak jeszcze większego obdarowania: Jezus z tych ludzi, którzy przyszli z daleka, wydobył, a następnie pomnożył ich wiarę, pozwolił na nowo dostrzec wielkość miłości. Zaspokoiwszy głód fizyczny, jednocześnie obudził w nich nieskończony głód Boga.

Przypominam o zachowaniu odpowiedniego dystansu w kościele. Proszę o używanie maseczek a także o dezynfekcję rąk przy wejściu do świątyni.

Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Modlitwą i miłością otaczamy dziś naszych drogich Nestorów - pamiętając o tych, którzy już zostali wezwani do Pana.

Zachęcam do odwiedzenia swoich babć i dziadków, a także niespokrewnionych osób starszych z naszej parafii.

Dziś także po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo podróżujących i z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary przy tej okazji składane przez kierowców przeznaczone są na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

II. OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:

W poniedziałek 26 VII - wspomnienie śśw. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek 29 VII - święto św. Marty.

W sobotę 31 VII - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W niedzielę 1 VIII - rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji - modlimy się w tej intencji. Zachęcam do podjęcia sierpniowej abstynencji od napojów

alkoholowych i wpisania swoich postanowień do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

Rodzinom, które troszczyły się o czystość i porządek w naszej świątyni składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku

i umocnienia naszej wiary.

Top Hit | Codzienna dawka Słowa Bożego

Lipiec 2021