Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

OGŁOSZENIA – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA
12.07.2020 r.
Wszyscy na co dzień mamy do czynienia z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesz, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie Słowo Boże stało się Ciałem, temu Słowu warto zawierzyć. W Nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy Jego obecności; to Słowo obdarza nas życiem i wiedzie ku wieczności. Podczas
dzisiejszej liturgii wyszedł nam na spotkanie Bóg, którego Słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to dzisiejsze spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.
Liturgiczne obchody tygodnia:
W poniedziałek, 13 lipca – wsp. Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu zapraszam wszystkich na Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 19.00 Różaniec a po nim Msza Święta w intencji wszystkich uczestników.
W środę, 15 lipca – wsp. Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
W czwartek, 16 lipca – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
W piątek, 17 lipca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta w int. wszystkich Wspólnot działających na terenie naszej Parafii i
ich rodzin.
Dziękuję za każdą złożoną ofiarę na utrzymanie naszego kościoła i funkcjonowanie Parafii.  Niech wszystkim Wam Matka Boża, która patronuje naszej Parafii wyprasza u Jezusa Błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski i tak potrzebne nam w tym trudnym czasie zdrowie. W przyszłą Niedzielę również będziemy zbierać ofiary na pokrycie bieżących wydatków funkcjonowania parafii.
Dziś pragnę podarować i zostawić Wam szczególny dar – relikwiarz z Relikwiami Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki - Urodził się 14 września 1947 r. we wsi Okopy niedaleko Suchowoli w województwie białostockim, jego rodzice to Marianna i Władysław.
28 maja 1972 r. w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. W maju 1980 r. rozpoczął posługę w
parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Po powstaniu Solidarności ks. Popiełuszko stał się jej duchowym przywódcą, warszawscy hutnicy określili go swoim kapelanem, był duszpasterzem krajowym ludzi pracy, a także służby zdrowia. Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. był systematycznie nękany i
inwigilowany przez SB i MO. Porwania ks. Popiełuszki dokonali trzej oficerowie SB z IV Departamentu MSW zwalczającego Kościół katolicki: Grzegorz Piotrowski, Leszek Pękala i
Waldemar Chmielewski. 19 października 1984 r. wyjechali do Bydgoszczy służbowym fiatem 125p. Na trasie Toruń-Bydgoszcz zatrzymali samochód volksvagen-golf, którym jechali ks.
Popiełuszko oraz jego kierowca Waldemar Chrostowski. Kierowcy funkcjonariusze założyli na ręce kajdanki i knebel na usta. Księdza, który nie chciał wejść do samochodu, oprawcy bijąc
pozbawili przytomności i wrzucili do bagażnika. Kiedy oprawcy zatrzymali się w okolicy hotelu "Kosmos" w Toruniu i otworzyli bagażnik, ksiądz zaczął uciekać. Po kilku uderzeniach
pałką stracił jednak przytomność i znów został umieszczony w bagażniku. Potem przywiązali do jego nóg worek kamieni, usta zakleili plastrem, a następnie wrzucili go do Zalewu
Wiślanego w pobliżu Włocławka. 30 października 1984 r. w dzienniku telewizyjnym poinformowano o wyłowieniu z Wisły pod Włocławkiem ciała księdza Popiełuszki. Zwłoki były tak zmasakrowane, że rodzina identyfikowała je tylko na podstawie znaków szczególnych. Do nóg kapłana przywiązany był 11-kilogramowy worek z kamieniami. Ks. Popiełuszkę pochowano przy kościele św.
Stanisława Kostki, a nie na Powązkach czy w rodzinnej Suchowoli - jak chciały ówczesne władze. W pogrzebie, 3 listopada 1984 r., wzięło udział ok. 800 tys. wiernych oraz blisko tysiąc księży. 6 czerwca 2010 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie została odprawiona uroczysta msza beatyfikacyjna księdza Jerzego Popiełuszki. Wspomnienie liturgiczne Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki obchodzimy 19 października. Módlmy się przez wstawiennictwo tego świętego męczennika, szczególnie dziś w dniu wyborów na Prezydenta RP, aby nasza Ojczyzna zawsze cieszyła się wolnością i żeby w niej zawsze szanowano wartości, za które poniósł śmierć męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko.

Sierpień 2020