Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

1 NIEDZIELA ADWENTU

29 XI 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu – nowy rok liturgiczny. Kościół w tym okresie przygotowuje się do przeżywania tajemnicy Słowa, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Jednak okres Adwentu nie ogranicza się tylko do patrzenia na pierwsze przyjście Chrystusa. Przygotowujemy się i wypatrujemy drugiego przyjścia Chrystusa, które dokona się na końcu czasów - będzie to czas sądu i rozliczenia życia każdego człowieka. Żyjemy pomiędzy pierwszym przyjściem Chrystusa, które dokonało się w Betlejem, a drugim, które dopiero nastąpi - wykorzystajmy ten czas jak najlepiej. Jeszcze dziś i jutro możemy zyskać odpust za zmarłych.
2. OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:
- poniedziałek 30 IX - Święto św. Andrzeja, Apostoła.
- czwartek 3 XII - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to I czwartek miesiąca - modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich.
- piątek 4 XII - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i ludzi ciężkiej pracy. I piątek miesiąca - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
- sobota 5 XII - I sobota miesiąca - czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej.
3. OGŁOSZENIA:
- Od poniedziałku rozpoczynamy Msze Święte Roratanie. W naszej parafii będą one w dni powszednie o godz. 18.00. Hasło tegorocznego Adwentu: CUD NAD CUDAMI - homilie przybliżą nam tajemnicę Mszy Świętej i ludzi, dla których Msza Święta była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością. Niestety ograniczenie uczestników liturgii do 17 osób uniemożliwia
zorganizowanie Rorat dla dzieci w takim kształcie jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Dlatego redakcja Małego Gościa Niedzielnego uruchomiła specjalną stronę internetową, na której będzie codziennie transmisja Mszy św. roratniej z jednej z parafii archidiecezji katowickiej. Zachęcam dzieci i rodziców do skorzystania z tej możliwości aktywnego przeżycia Adwentu 2020. Strona ma adres https://roraty.malygosc.pl - zapraszam z całego serca.
- W I czwartek - od 17.00 spowiedź, a na Mszy Świętej modlitwy o świętość kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
- W I piątek spowiedź od 17.00. Zachęcam do zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca.
- Z racji panujących obostrzeń sanitarnych, nie będzie odwiedzin chorych w domach. Do chorych udaję się tylko w przypadku zagrożenia życia - po
indywidualnym umówieniu się.

- Biskup Bielsko-Żywiecki zdecydował, że Wizyta Duszpasterska (Kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
- W zakrystii można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki. Ofiara jest dobrowolna.
* Ofiary ze świec Caritas będzie wsparciem dzieci biednych i ubogich z Polski oraz krajów misyjnych.
* Ofiary z opłatków przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, energii elektrycznej i na cele naszej Parafii.
Rodzinom, które troszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.
Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary i za pomoc. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Patronce naszej parafii.
W tym trudnym czasie okażmy sobie wzajemną pomoc i życzliwość. Niech to trudne
doświadczenie nas umacnia i jeszcze bardziej przybliża do Boga.