Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 IX 2023

 

I. OGŁOSZENIA:

 

Upomnienia braterskiego nie należy się obawiać. Jest ono wyrazem miłości, znakiem troski o człowieka, o jego dobro i szczęście. Ten kto kocha, nie przestanie upominać, bo sprzeniewierzyłby się swojej miłości. Ten, kto autentycznie miłuje będzie upominał, aby wzywać człowieka do przemiany życia. Pomyślmy, ilu ludzi mogłoby zawdzięczać innym swoje zdrowie moralne, psychiczne i dobre samopoczucie, gdyby zostali w porę zauważeni jako ludzie potrzebujący pomocy, gdyby ktoś im podał rękę. wspomógł pomocą, upomniał czy nawet skarcił, jeśli była taka konieczność. Sztuką jest dziś upomnieć z miłością, ale jeszcze większym wyczynem jest, uznać słowa krytyki i przyjąć upomnienie wypowiedziane pod swoim adresem. Odniesienie człowieka do kwestii braterskiego upomnienia - rozumianego w duchu ewangelicznym - stanowi bowiem jedno z podstawowych kryteriów naszej dojrzałości w obszarze wiary i miłości. Przywołajmy słowa proroka Ezechiela: Jeśli ostrzegłeś występnego, by odstąpił od swej drogi, to wtedy uratowałeś swego brata. Gdyby jednak tak się nie stało, to możesz umrzeć z powodu jego przewiny.

 

Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

II. OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:

 

- środa 13 IX - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Zapraszam na kolejne Nabożstwo Fatimskie:

    - O godz. 18.00 różaniec i Msza Święta z kazaniem.

    - Po Mszy Świętej procesja z Figurą Matki Bożej.

    - Na zakończenie - Apel Jasnogórski.

 

- czwartek 14 IX - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.00 Msza Święta „Pod Krzyżem” (w razie niepogody odprawimy ją w kościele parafialnym).

 

- piątek 15 IX - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszam wszystkich do udziału we wspólnej Eucharystii. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu z oprawą muzyczną.

 

- sobota 16 IX - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

Na Mszy Świętej o godzinie 13.00 Panu Bogu podziękujemy za 85 lat istnienia w naszej społeczności Koła Gopspodyń Wiejskich. Obchody jubileuszu połączymy z dziękczynieniem za tegoroczne plony ziemi.

 

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

W przyszłą niedzielę 18 IX - obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą (do puszek) wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów..

 

Rodzinom, które troszczyły się o czystość, porządek i przystrojenie naszej świątyni składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

 

Top Hit | Codzienna dawka Słowa Bożego

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny