Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

2 X 2022

I. OGŁOSZENIA:
Panie, dodaj nam wiary! - ta prośba uczniów jest wielką, gorliwą i pełną nadziei modlitwą. Trzeba więc, aby była także naszym błaganiem kierowanym do Boga. To dobra okazja do przypomnienia sobie prawdy o tym, że wiara i modlitwa są ze sobą ściśle powiązane, że modlitwa jest miernikiem naszej wiary, jest odkrywaniem źródła wiary i jest także najlepszą szkołą uczenia się pełnienia woli Bożej. Panie, znamy swoją słabość, mamy świadomość licznych niepewności i zwątpień. Prosimy Cię dziś, wołając razem z apostołami: chcemy być ludźmi wiary, aby nikogo nigdy nie rozczarować, chcemy okazać się wiarygodnymi, na których można zawsze liczyć, nie chcemy nikogo zawieść.
Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
Przez cały październik nabożeństwa różańcowe odprawiana są:
- w dni powszednie o godz. 17.30,
- w niedziele o godz. 14.30.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
I. OBCHODY LITURGICZNE TYGODNIA:
- poniedziałek 3 X - zapraszam rodziców z dziećmi klasy III, przygotowujące się do I Komunii Świętej - po Mszy Świętej poświęcę i wręczę im różańce.
- wtorek 4 X - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
- środa 5 X - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
- piątek 7 X - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
- W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek i w piątek od 17.00. Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty w dni wcześniejsze.
W czasie spowiedzi okazja do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem:
- w czwartek - modlitwa za kapłanów,
- w piątek - adoracja Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa.
W pierwszy piątek miesiąca udam się do chorych. Proszę ich zgłaszać u pana kościelnego w zakrystii.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 22. Dzień Papieski. Zbierane będą (do puszek) ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.
Rodzinom, które troszczyły się o czystość i porządek naszej świątyni składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

Top Hit | Codzienna dawka Słowa Bożego

Październik 2022